Litevská značka Vostok Europe je jednou z nejzajímavějších společností vyrábějících hodinky pro speciální úkoly. Jejich vysoká odolnost se již stala legendou a rostoucí možnosti a postupné překonávání limitů, které hodinky pomáhají překonávat, byly zapsány do Guinnessovy knihy rekordů.

číst dál

Hodinky Vostok Europe

Nemůžeme najít produkty odpovídající výběru.

Hodinky Vostok Europe jsou dobře známé mezi špičkovými světovými sportovci - značka spolupracuje mimo jiné se silákem Žydrunasem Savickasem, jehož úspěchy připomíná rytina na víčku modelu BIG-Z, nebo se slavným fitness trenérem Lazarem Angelovem. Značka vznikla v roce 2003 spoluprací dvou společností - Vilnius Koliz a Chystopol Watch. Výrobci okamžitě začali propagovat své výrobky a za pouhý rok se jim podařilo zúčastnit se veletrhu Baselworld, kde představili první sérii hodinek. Následující čtyři roky úspěšně zdokonalovali modely, díky čemuž se hodinky prodávaly ve více než 30 zemích. V průběhu let značka ocenila také litevského jezdce rallye Benediktase Vanaga, který se dočkal modelů, jež jsou synonymem jeho jména.

Litevská historie hodinek Vostok Europe

Značka vznikla v roce 2003 díky spolupráci dvou společností - Vilnius Koliz a Chystopol Watch. Hlavní myšlenkou bylo vytvořit sérii hodinek, která by kombinovala moderní design a funkčnost. První výsledky této práce se projevily již o rok později - kolekce hodinek Vostok Europe byla představena na veletrhu Baselworld. Mezi pěti modely byla i ponorka Vostok Europe K3, která je dodnes považována za jeden z nejprodávanějších modelů značky. Výrobci následující čtyři roky úspěšně vylepšovali a propagovali modely, díky čemuž se hodinky prodávaly ve více než 30 zemích na dvou kontinentech - v Evropě a USA.

Inovativní technologie v hodinkách Vostok Europe

V roce 2009 navázala manufaktura Vostok Europe spolupráci se švýcarskou značkou Mb-microtec, která vyrábí trubice trifecta. Do ciferníku byl poté instalován speciální osvětlovací systém. Svítí nepřetržitě přibližně 20 let a nepotřebuje k tomu žádný vnější zdroj energie. K 10. narozeninám značky byla představena kolekce Mriya, jejíž součástí je i limitovaný model Vostok - hodinky poháněné strojkem NE88. Oproti předchozímu modelu vybavenému stopkami a automatickým napínáním pružiny jsou významné. Modul stopek má sloupcové kolečko navržené tak, aby jeho chod, zastavení a nulování probíhalo plynule, na rozdíl od varianty s vačkou, která vyžaduje delší sílu, zejména při nulování. Díky sloupcovému kolečku se sekvence stopek neomylně opakují. Na rozdíl od vačkového mechanismu není třeba během nulování vyvíjet sílu k vrácení páčky spuštěné pro zahájení měření, což zpříjemňuje používání stopek.

Kterou řadu hodinek Vostok Europe si vybrat?

Každé hodinky Vostok Europe mají svůj vlastní jedinečný příběh. Výroba se inspiruje významnými událostmi spojenými se Sovětským svazem, a proto vytváří jednotlivé řady hodinek, jejichž specifikace odpovídají příslušným úspěchům SSSR. Například kolekce Lunochod 2, která odkazuje na ruská vozítka, která přistála na Měsíci. Tyto modely najdeme v několika verzích - s quartzovým strojkem Miyota nebo automatickým strojkem Seiko, všechny s vysokou vodotěsností a velmi pevnou konstrukcí. V sérii najdeme také modely odkazující na sovětskou kosmickou raketu N1 Rocket, hodinky Vostok Europe Anchar inspirované nejrychlejší ponorkou nebo hodinky Vostok Europe Energia odkazující na nejvýkonnější kosmickou nosnou raketu. Díky velkému množství sbírek si na své přijde každý historický laik i milovník velmi dobře zpracovaných přístrojů.

Sportovní nasazení značky Vostok Europe

Hodinky Vostok Europe mají na svém kontě řadu sportovních úspěchů. V roce 2005 se staly oficiálními hodinkami závodu z Murmansku do Vladivostoku a v následujících letech doprovázely sportovce při Rallye Dakar. Zavedení vodotěsnosti 300 m a automatického heliového ventilu učinilo z těchto modelů dokonalé řešení pro profesionální potápěče - proto asistovaly sportovcům na mistrovství světa ve freedivingu v Řecku v roce 2013.

Proč si vybrat hodinky Vostok Europe?

O zájemce o hodinky Vostok není nouze. Tyto typicky mužské přístroje se vyznačují především velmi dobrým designem a vybavením a jejich výrobci skvělou znalostí hodinářského umění. Mají masivní kryty z nerezové oceli, které velmi dobře chrání vnitřní prostor modelu. Mají také velmi zajímavé tvary a povrchové úpravy, což jim dodává ještě jedinečnější charakter. Hodinky Vostok Europe jsou poháněny výhradně špičkovými strojky a jejich ciferníky jsou vybaveny subciferníky chronografu, ukazateli data a skvěle vyvinutými technologiemi podsvícení. Díky tomu je každá kolekce vhodná pro fanoušky extrémních sportů i survivalu. Na hodinky Vostok Europe se vyplatí vsadit kvůli jejich celkovému designu - zajímavým barevným kombinacím, neobvyklému designu ciferníků, ale i odolným výrobním materiálům, včetně odolné pryže, kvalitní přírodní kůže nebo tvrzeného minerálního skla.

Velvyslanci společnosti Vostok Europe

Design hodinek Vostok Europe je zaměřen na vysokou kvalitu zpracování a praktické vybavení. Technologie vyvinuté výrobci ocenilo mnoho extrémních sportovců po celém světě. Značka spolupracuje mimo jiné s litevským profesionálním silákem Žydrunasem Savickasem, jehož úspěchy připomíná rytina na víku modelu BIG-Z. Mezi čestné ambasadory společnosti Vostok Europe patří také Jurgis Kairys, jeden z nejuznávanějších a nejznámějších akrobatických pilotů na světě, a Benediktas Vanagas, který vyhrál Rallye Dakar.

Zavedení vodotěsnosti 300 m a automatického heliového ventilu učinilo z těchto modelů dokonalé řešení pro profesionální potápěče, což vedlo ke spolupráci s Dr. Giorgosem Sakkasem, který se specializuje na závodní plavání, a se situačním potápěčem João Rainhem, který obvykle pracuje v hloubkách kolem sta metrů. Za zmínku stojí, že Litevec Vostokas spolupracuje také s týmem Scott Free Super Boat World Champion Racing Team - dvojicí otce a syna, kteří získali řadu ocenění na mistrovství světa v offshore závodech. Během rychlostních závodů u pobřeží Floridy testovali hodinky Vostok Europe, zejména jejich chronografy, které se ukázaly jako mimořádně přesné.

Hodinky Vostok Europe jsou navrhovány a ručně montovány ve Vilniusu v Litvě. Vysoce kvalitní materiály a preciznost jsou zárukou pohodlí a dlouhé životnosti po mnoho let. Náš internetový obchod s hodinkami Vostok Europe - Zegarownia.pl je autorizovaným prodejcem této značky. Na všechny pánské a dámské hodinky Vostok Europe zakoupené v našem obchodě se vztahuje dvouletá záruka platná po celé zemi a jsou zabaleny v originálním balení.

Nakupujte s hodinkami Vostok Europe

Pokud hledáte hodinky pro náročné a nejste spokojeni s modely, které jste dosud našli, hodinky Vostok Europe jsou tou nejlepší volbou! Hodinkovna - tam nás najdete s hodinkami Vostok Europe a širokým výběrem různých modelů! Nečekejte - objednejte si ještě dnes!

Oficiální prodejce Vostok Europe - autorizovaný obchod - distributor

Modely hodinek Vostok Europe, které nabízíme, jsou zcela originální - to dokládá certifikát distributora. Vyberte si je v kamenném obchodě nebo online a získejte okamžité doručení!