Montjuic - hodinky pro fanoušky motorismu

Montjuic

Montjuic - hodinky pro fanoušky motorismu

Teodor Novák

Teodor je nadšenec hodinek, který sbírá modely s ručním natahováním a modely z omezených sbírek. Sleduje všechny nové produkty, které se objevují na trhu. Rád také vyhledává neobvyklé kuriozity ze světa hodinek. Soukromě je šťastným otcem dvou dětí.

13 listopadu 2023

Svět motoristického sportu vždy inspiroval výrobce hodinek. Stačí si vzpomenout na řady Carrera nebo Monaco značky Tag Heuer, Williams značky Oris nebo Edifice značky Casio. Někdo, kdo je do něčeho "blázen", bude vždy hledat odkazy na předmět svého zájmu. Proto se s obzvláštním uznáním díváme na řadu hodinek španělského výrobce Montjuic, který celou svou produkci věnuje fanouškům motoristického sportu.

 
 

Od nápadu k realizaci. Historie hodinek Montjuic

Španěl Eduardo Mendez strávil více než 30 let v automobilovém průmyslu. Drtivou většinu času strávil prací pro italského výrobce sportovních motocyklů světové úrovně MV Augusta. Velkou pozornost věnoval detailům a spojení funkce motocyklové součástky s designem. Podle Eduarda by užitečné věci měly být krásné, protože pak je potěšení z jejich používání větší. Jejich vzhled by měl také naznačovat, komu jsou určeny. Kromě motocyklů se jeho vášní staly také hodinky. Několik let vymýšlel, kreslil a hledal způsoby, jak vytvořit značku hodinek, která by byla zcela určena fanouškům závodních vozů. Naštěstí ho osud svedl do kontaktu s rodinou Rabatových, která vlastní síť hodinářských prodejen v Andalusii. Pánové Tendu (syn) a Resendo (otec) Rabatovi však věděli víc než jen o hodinkách; sami se věnovali automobilovým závodům. Snili také o vytvoření vlastní značky hodinek, která by uspokojovala potřeby automobilových nadšenců, jako jsou oni sami, aniž by hodinky stály majlant.

Tři pánové z Barcelony si rychle všimli společné myšlenky. Spojila je vášeň pro auta, motorky a hodinky. Tak se zrodila značka Montjuic, která je od začátku do konce věnována fanouškům čtyř a dvou kol.

 

Automobilové hodinky Montjuic

 

Montjuic - legendární okruh

Vše, co se týká hodinek Montjuic, má naznačovat, že značka má silné kořeny v motocyklovém sportu a automobilových závodech. Inspirací pro název značky se stal legendární okruh Montjuic v Barceloně. Nachází se malebně na svahu stejnojmenné hory a po několik desetiletí byl nejvýznamnějším závodním okruhem ve Španělsku. Právě zde se jezdily závody Formule 1, právě zde se Lella Lombardia stala první a jedinou ženou, která získala body do mistrovství světa, a právě zde se konaly vražedné 24hodinové rallye. Trať byla sice krásná, ale velmi náročná. V osmdesátých letech na ní zahynulo několik jezdců, v důsledku čehož se od dalších soutěží upustilo.

 

Legendární řidič okruhu Montjuic

 

Hodinky Montjuic - ďábel se skrývá v detailu

Již ve fázi vyjmutí hodinek z krabičky vidíme četné automobilové vlivy. Logo značky připomíná písty automobilů. Na bocích krabičky máme natištěnou trať Montjuic. Uvnitř na nás čeká malé překvapení. Máme tu druhou krabičku. Tentokrát v podobě kovového sudu, který je zmenšeninou automobilových sudů na olej. Skvěle poslouží i jako cestovní krabička pro hodinky, protože v takovém podání je jistě nic neohrozí. Uvnitř pouzdra se nachází také měkký hadřík z mikrovlákna s logem Montjuic. Ta nám umožní bezpečně odstranit z hodinek otisky prstů nebo prach. Velmi praktický doplněk. U některých modelů je součástí balení také přídavný řemínek. A nic nezmění charakter hodinek tak jako výměna řemínku za jiný. V boční přihrádce naleznete malou obálku, ve které je uložena záruční brožura. A zde je důležitá poznámka. Na každé hodinky Montjuic se vztahuje záruka 24 měsíců, ale registrací hodinek na oficiálních stránkách Montjuic si můžete tuto záruku prodloužit až na 8 let! Proto se vyplatí mít to na paměti.

 

Hodinky Montjuic příslušenství pro automobilový průmysl

 

Jedinečný design hodinek Montjuic

Pro automobilové nadšence bude vyzkoušení jakýchkoli hodinek z rodiny Montjuic jistě poutavé. Vždyť plášť hodinek připomíná píst motoru, vroubkování korunky odkazuje na převodovku a vnitřní strana silikonového řemínku má dezén pneumatiky vozu Porsche Carrera ze 70. let.

Kromě toho existuje mnoho modelů odkazujících na automobilové značky nebo konkrétní modely. Máme tak modely s ciferníkem v barvě týmu Ferrari, hodinky v barvách týmů Williams nebo Maclaren, britské závodní zelené, hodinky věnované konkrétní osobě, například Lella Lombardi. Většina těchto modelů má sběratelskou hodnotu.

Řada Montjuic zahrnuje také speciální modely v nízkém nákladu nebo v limitované edici. Jako například model Bahrein Speed a Bahrein Speed Chrono. Oba jsou limitovány nákladem 100 kusů. Tyto modely jsou věnovány okruhu F1 v Bahrajnu. Kromě barev závodu lze na ciferníku hodinek rozluštit tvar okruhu a na ciferníku se nachází číslo "6", které odkazuje na číslo vozu Fernanda Alonsa, který zde vyhrál Velkou cenu.

 

Sportovní hodinky Montjuic

 

Letos značka Montjuic podepsala smlouvu s legendární italskou společností MOMO DESIGN. Jedná se o renomovanou značku specializující se na design a výrobu kvalitního automobilového příslušenství. Výsledkem této spolupráce byla řada hodinek s ciferníky z uhlíkových vláken, které byly věnovány společnosti MOMO.

Ačkoli se značka Montjuic objevila na trhu teprve nedávno, učinila tak s velkou chutí. Myšlenka značky hodinek věnované fanouškům motoristického sportu se ukázala být hitem. Hodinky využívají špičkové mechanismy od švýcarských a japonských výrobců. Kvalita zpracování je nezpochybnitelná a vynalézavost při konstrukci řady a množství hodinek v portfoliu, nabízí široký výběr. Každý nadšenec si v nabídce španělského výrobce jistě najde model, který ho osloví.


Teodor Novák

Teodor je nadšenec hodinek, který sbírá modely s ručním natahováním a modely z omezených sbírek. Sleduje všechny nové produkty, které se objevují na trhu. Rád také vyhledává neobvyklé kuriozity ze světa hodinek. Soukromě je šťastným otcem dvou dětí.

//