Značka Ball má dlouhou tradici ve výrobě vynikajících hodinek. Výrobky této značky jsou považovány za přelomové, protože ukazovaly správný čas po rozdělení Spojených států na časová pásma. Originální mechanismy byly vytvořeny na počest Webstera Claye Balla, amerického klenotníka, který změnil vnímání přesnosti. Preciznost a pečlivost, s jakou jsou jednotlivé modely vytvářeny, činí z hodinek této značky nabídku pro každého milovníka retro stylu.

číst dál

Hodinky Ball

(88)

Nejoblíbenější
 1. Bestseller
 2. LIMITOVANÁ EDICE
 3. ETA VALJOUX stroj
 4. Pánské hodinky Ball III Endurance 1917 TMT NT2222D-P2C-GYC Pánské hodinky Ball III Endurance 1917 TMT NT2222D-P2C-GYC
  Doprava zdarma 24H
  81 232,00 Kč

  Ball III Endurance 1917 TMT NT2222D-P2C-GYC

  Hodnocení:
  100%
  Doprava zdarma 24H
 5. ETA VALJOUX stroj
 6. LIMITOVANÁ EDICE
 7. Pánské hodinky Ball Trainmaster Moon Phase Automatic NM3082D-SJ-BK Pánské hodinky Ball Trainmaster Moon Phase Automatic NM3082D-SJ-BK
  Doprava zdarma 24H
  56 303,00 Kč

  Ball Trainmaster Moon Phase Automatic NM3082D-SJ-BK

  Hodnocení:
  100%
  Doprava zdarma 24H
 8. -20%
  Pánské hodinky Ball Fireman Racer NM2088C-S2J-WHBK Pánské hodinky Ball Fireman Racer NM2088C-S2J-WHBK
  Doprava zdarma 24H
  35 845,00 Kč 28 676,00 Kč

  Ball Fireman Racer NM2088C-S2J-WHBK

  Doprava zdarma 24H
 9. Nový výrobek
 10. Nový výrobek
 11. LIMITOVANÁ EDICE
 12. Pánské hodinky Ball Engineer III Ohio Automatic NM9126C-S14J-BK Pánské hodinky Ball Engineer III Ohio Automatic NM9126C-S14J-BK
  Doprava zdarma
  objednat
  40 000,00 Kč

  Ball Engineer III Ohio Automatic NM9126C-S14J-BK

  Hodnocení:
  100%
  Doprava zdarma
  objednat
 13. -20%
 14. LIMITOVANÁ EDICE
 15. LIMITOVANÁ EDICE
Nejoblíbenější

Hodinky Ball jsou příběhem plným mimořádné vášně a zvratů, který dokázal, že vytrvalost a odhodlání mohou navždy změnit trh s hodinkami. Hodinky této značky vděčí za svou přesnost posedlosti přesnými příjezdy vlaků - netřeba dodávat, že pro značku hodinek je to ta nejlepší pověst.

Historie hodinek Ball Watch - vytvořeny pro zlepšení života všech lidí

Hodinky Ball byly vytvořeny na památku Webstera Claye Balla, amerického klenotníka, který začal pracovat pro americké železnice v Clevelandu jako osoba odpovědná za určování správného času. Psal se rok 1891, jen o osm let dříve byly Spojené státy rozděleny do čtyř časových pásem a byl zaveden standardní čas. Webb C. Ball hlídal správný čas v Clevelandu a pravděpodobně by tak činil až do konce života, nebýt strašlivé nehody, která se stala v Kiptonu nedaleko Clevelandu. Jeden z poštovních vlaků se srazil s jiným vlakem, což mělo za následek smrt několika lidí. Chybou průvodčího bylo, že svěřil sledování času strojvedoucímu, ale jeho hodinky se náhle na čtyři minuty zastavily a pak se znovu rozběhly. Zpoždění zmátlo průvodčího a čtyři minuty se staly příčinou mnoha úmrtí.

Webb C. Ball byl společností pověřen, aby vyšetřil příčinu srážky a poté zkontroloval přesnost hodinek, které měli průvodčí. V té době byly totiž hodinky skutečným společenským znakem a u průvodčích měly být naprostou samozřejmostí, a jen málo z nich hodinky vlastnilo. V té době neexistovaly žádné normy pro výrobu hodinek, protože v této fázi jejich vývoje se nikdo těmito problémy nezabýval. Až do nehody v Kiptonu - Webb C. Ball jako první zavedl přísná pravidla pro konstrukci hodinek, podle nichž chyba měření nesměla překročit maximálně 30 sekund, a každý železniční zaměstnanec musel vlastnit hodinky, aby mohl přesně určit čas příjezdu vlaků. Tehdy platilo, že kdokoli se zeptá železničáře na čas, dostane vždy správnou informaci.

Ballova mimořádná přesnost

Hodinky Ball se staly jednou z nejznámějších značek ve Spojených státech. Na oslavu tvůrce úplné změny vnímání správného času se tvůrci značky Ball rozhodli, že hodinky, které vyrábějí, musí být co nejpřesnější. Proto se značka rozhodla vyrábět vlastní strojky, protože tak může nejvíce ovlivnit přesnost. Hodinky Ball jsou proto vybaveny špičkovými automatickými a ručně natahovanými strojky, které odkazují na klasické hodinky z přelomu století. Rozdíl je však v součástech uvnitř - jsou vyrobeny moderními nástroji a z mnohem odolnějších materiálů, takže poskytují delší, přesnější a bezproblémovější servis než jejich starší protějšky.

Elegance, styl a tradice - tak lze popsat každé hodinky Ball

Jednou z předností hodinek Ball je také jejich rozmanitost. Co se týče stylu, značka se rozhodla zachovat charakter typických starých hodinek - to se projevuje ve výzdobě ručiček a písmu použitém pro indexy. Také tvar samotných indexů, znázorněných jako ostré šipky, jejich barva kontrastující s ciferníkem a detaily, jako jsou chronografy a ukazatele měsíční fáze, se chytře snoubí s vintage charakterem celku a dělají z hodinek Ball dokonalý dárek pro milovníky retro stylu.

Vyberte si hodinky Ball nyní a přesvědčte se o jejich vysoké kvalitě hodné preciznosti každého dirigenta! Podívejte se nyní na jejich vynikající kulturu práce a vychutnejte si jedinečný styl těchto hodinek, který se vrací do prvních let železnice ve Spojených státech!

Oficiální prodejce míčů - autorizovaný obchod - distributor

Hodinkovna.cz vás ujišťuje, že je distributorem originálních švýcarských hodinek Ball. Navštivte náš obchod nebo naše webové stránky, kde najdete mnoho jedinečných modelů. Naši poradci vám představí všechny výhody hodinek Ball z široké kolekce, která je k dispozici v našem salonu.

Hodinářství Ball ve Varšavě

Hodinky Ball se vyznačují dokonalými mechanismy a nadčasovým designem. Přijďte do naší prodejny nebo navštivte naše webové stránky a nepřijďte pozdě na žádnou důležitou schůzku. Kuličkové hodinky - v našem obchodě najdete nejlepší ceny!