Značka Ball je především dlouholetou tradicí výroby vynikajících hodinek. Výrobky této značky jsou považovány za průkopnické, protože to byly právě ony, které ukazovaly správný čas poté, co byly Spojené státy rozděleny na časová pásma. Vlastní mechanismy byly vytvořeny jako pocta Websteru Clayi Ballovi, americkému klenotníkovi, který změnil vnímání přesnosti. Díky preciznosti a úctě, s jakou jsou jednotlivé modely vytvořeny, jsou hodinky této značky nabídkou pro každého fanouška retro stylu.

číst dál

Hodinky Ball

Nemůžeme najít produkty odpovídající výběru.

Hodinky Ball jsou příběhem plným mimořádné vášně a zvratů, který dokázal, že vytrvalost a odhodlání mohou navždy změnit trh s hodinkami. Hodinky této značky vděčí za svou přesnost posedlosti přesnými příjezdy vlaků - netřeba dodávat, že pro značku hodinek je to ta nejlepší pověst.

Historie hodinek Ball - vytvořených pro zlepšení života všech lidí

Hodinky Ball byly vytvořeny na památku Webstera Claye Balla, amerického klenotníka, který začal pracovat pro americké železnice v Clevelandu jako osoba zodpovědná za určování správného času. Psal se rok 1891; jen o osm let dříve byly Spojené státy rozděleny do čtyř časových pásem a byl definován standardní čas. Webb C. Ball bděl nad správným časem v Clevelandu a pravděpodobně by tak činil po zbytek svého života, nebýt strašlivé nehody, která se stala v Kiptonu nedaleko Clevelandu. Jeden z poštovních vlaků se srazil s jiným vlakem, což mělo za následek smrt několika lidí. Vše zavinil průvodčí, který svěřil měření času strojvedoucímu, ale jeho hodinky se na čtyři minuty náhle zastavily, než se znovu rozběhly. Zpoždění uvedlo průvodčího v omyl a tyto čtyři minuty se staly příčinou mnoha úmrtí.

Webb C. Ball byl společností pověřen, aby vyšetřil příčinu srážky a poté zkontroloval přesnost hodinek, které měli průvodčí. V té době byly totiž hodinky skutečným společenským znamením a u průvodčích měly být absolutním požadavkem a jen málo z nich hodinky vlastnilo. V té době neexistovaly žádné normy pro výrobu hodinek, protože v této fázi jejich vývoje se nikdo takovými otázkami nezabýval. Až do nehody v Kiptonu - Webb C. Ball jako první zavedl přísná pravidla pro konstrukci hodinek, podle nichž chyba měření nesměla překročit maximálně 30 sekund, a každý železniční zaměstnanec musel vlastnit hodinky, aby mohl přesně určit čas příjezdu vlaků. Tehdy platilo, že kdokoli se zeptá železničního zaměstnance na čas, dostane vždy správnou informaci.

Pozoruhodná přesnost Ballových hodinek

Hodinky Ball se staly jednou z nejznámějších značek ve Spojených státech. Na oslavu tvůrce naprosté změny ve vnímání správnosti času se tvůrci značky Ball rozhodli, že hodinky, které vyrábějí, musí být co nejpřesnější. Proto se značka rozhodla vyrábět vlastní strojky, protože právě tímto způsobem může mít největší vliv na přesnost svého fungování. Hodinky Ball jsou proto vybaveny špičkovými automatickými a ručně natahovanými strojky, které odkazují na klasické hodinky z přelomu století. Rozdíl je však v součástkách uvnitř - jsou vyrobeny moderními nástroji a z mnohem odolnějších materiálů, takže zajišťují delší a bezproblémovou funkci s mnohem větší přesností než jejich starší protějšky.

Elegance, styl a tradice - tak lze charakterizovat každé hodinky Ball.

Rozmanitost hodinek Ball je také jednou z jejich předností. Po stylistické stránce se značka zaměřila na zachování charakteru typického pro staré hodinky - to je vidět především na zdobení ručiček a písmu použitém pro indexy. Také tvar samotných indexů, znázorněných jako ostré šipky, jejich barva kontrastující s číselníkem a detaily, jako jsou chronografy nebo ukazatele měsíční fáze, se důmyslně snoubí s vintage charakterem celku, což z hodinek Ball činí ideální dárek pro milovníky retro stylu.

Vyberte si hodinky Ball nyní a přesvědčte se o jejich vysoké kvalitě, hodné preciznosti každého dirigenta! Přesvědčte se o vynikajícím zpracování již nyní a vychutnejte si jedinečný styl těchto hodinek, odkazující na první léta železnice ve Spojených státech!

Oficiální prodejce - Ball - autorizovaný obchod - distributor

Zegarownia.pl vás ujišťuje, že je distributorem originálních švýcarských hodinek značky Ball. Zveme vás do naší prodejny ve Varšavě nebo na naše webové stránky, kde najdete mnoho výjimečných modelů. Naši poradci vám představí všechny přednosti hodinek Ball z široké kolekce, která je k dispozici v našem showroomu ve Varšavě.

Prodejna hodinek Ball ve Varšavě

Hodinky Ball jsou symbolem dokonalosti tahu a nadčasového designu. Přijďte do naší prodejny nebo navštivte naše webové stránky a už se nezpozdíte na žádnou důležitou schůzku. Najděte hodinky Ball za nejlepší ceny ve Varšavě!