Alpina je lídrem mezi švýcarskými výrobci hodinek. Díky odvaze při vytváření revolučních řešení a pozornosti věnované každému detailu svých výrobků dosáhla společnost rychle vynikající úrovně svých produktů. Ocení ji i ti nejnáročnější zákazníci, jako jsou profesionální sportovci, horští záchranáři nebo hasiči.

číst dál

Hodinky Alpina

Nemůžeme najít produkty odpovídající výběru.

Hodinky Alpina jsou jednou ze švýcarských značek, které v průběhu let díky vytrvalosti, novým nápadům a neustálému vývoji dosáhly mistrovství v navrhování a výrobě hodinek, přičemž využívají pokročilé technologie, které chrání hodinky před poškozením.

Jak vznikly hodinky Alpina?

Samotná společnost vznikla v roce 1883 jako sdružení několika výrobců součástek pro hodinkové strojky. Gottlieb Hauser, zakladatel Švýcarské hodinářské asociace, chtěl řídit švýcarský hodinářský průmysl stejným způsobem, jako horolezci spolupracují při zdolávání vrcholů. Hauserovým snem bylo sjednotit švýcarské hodináře tak, aby všichni společně navrhovali ty nejefektivnější strojky a vkládali je do těch nejkrásnějších hodinek. Odbory brzy začaly vytvářet vlastní mechanismy. V roce 1901 se skupina rozhodla označit své strojky logem Alpina, jak ho známe dnes, aby se chránila před ostatními značkami používajícími pokročilé strojky, a o několik let později byly vytvořeny hodinky s tímto logem. V roce 1920 se hodinky Alpina prodávaly po celé Evropě ve více než 2000 prodejnách. V roce 1938 uvedla na trh svůj legendární výtvor, hodinky Alpina 4, které měly díky své vysoké odolnosti a odolnosti vůči nárazům a magnetickým polím sloužit sportovcům, horským záchranářům nebo hasičům. Navzdory "křemenné revoluci", která v 70. letech 20. století uvrhla trh s mechanickými hodinkami do hluboké krize, zůstala Alpina nezávislou značkou a její sídlo se dodnes nachází v Ženevě, kde se vyvíjejí inovativní nápady.

Čím se vyznačují hodinky Alpina?

Hodinky Alpina se vyznačují mimořádnou přesností výroby. Švýcarská preciznost a smysl pro detail je charakteristickým znakem této značky - není tedy divu, že v případě vlajkových modelů, konkrétně hodinek Alpina Alpiner 4, jde o model s klasickým, tradičním vzhledem, ale největší pozornost si nezaslouží jeho vzhled, ale to, co se skrývá uvnitř těchto hodinek. Jak se sluší na celou řadu Alpiner 4, extrémně výkonné automatické mechanismy jsou propracované ze všech stran, ale také mimořádně dobře chráněné - první linii ochrany tvoří samozřejmě vysoce kvalitní nerezová ocel, která chrání mechanismus před fyzickým poškozením. Druhým faktorem je vysoká vodotěsnost, která obvykle činí 100 metrů, díky níž se hodinky ubrání jakémukoli postříkání. Třetím je patentovaný systém ochrany proti nárazu, který zabraňuje poškození mechanismu v důsledku pádu nebo nárazu. Čtvrtým ochranným systémem je systém ochrany před magnetickým polem, který zajišťuje, že hodinky vždy fungují správně.

Hodinky Alpina, které jdou s dobou! Vyberte si chytré hodinky Alpina!

Další zajímavou volbou jsou hybridní chytré hodinky Alpina AlpinerX. To je důkazem stále se vyvíjejícího designu značky - kromě výbavy typické pro standardní řady hodinek Alpina je tento model chytrých hodinek samozřejmě vybaven modulem umožňujícím připojení k telefonu, zařízením pro sledování aktivity a také tréninkovým systémem, který poskytuje průběžnou zpětnou vazbu o prováděných cvicích. Skvělá volba pro každého, pro koho jsou kvalita a technologie na prvním místě.

Oficiální prodejce Alpina - Autorizované prodejny - Distributor

Všechny hodinky Alpina v našem obchodě pocházejí od autorizovaného distributora přímo od výrobce. Výběrem hodinek z našeho obchodu máte záruku originality výrobku a záruku distributora.

Obchod s hodinkami Alpina

Alpina je vynikající značka, která se specializuje na výrobu hodinek špičkové kvality. Výrobky této společnosti jsou proto určeny každému člověku bez ohledu na to, kde se nachází. Navštivte naše webové stránky a přesvědčte se sami, že hodinky Alpina jsou investicí na dlouhá léta.