Inovativní odvaděče značky Davosa. Nové modely Ternos Professional 68h Automatic

Novinky

Inovativní odvaděče značky Davosa. Nové modely Ternos Professional 68h Automatic

Teodor Novák

Teodor je nadšenec hodinek, který sbírá modely s ručním natahováním a modely z omezených sbírek. Sleduje všechny nové produkty, které se objevují na trhu. Rád také vyhledává neobvyklé kuriozity ze světa hodinek. Soukromě je šťastným otcem dvou dětí.

28 června 2024

Značka Davosa se dlouhodobě těší dobré pověsti mezi milovníky hodinek po celém světě a spojuje tradici s moderním přístupem k výrobě hodinek. Její předchozí kolekce, jako například Ternos a Argonautic, si získaly srdce milovníků přesných hodinek. Dnes Davosa uvádí na trh novinku - hodinky Ternos Professional 68h Automatic, které se inspirují jejími předchozími úspěchy, ale vydávají se zcela novým směrem.

 
 

Nový směr. Inspirováno tradicí, vyrobeno pro modernitu

Hodinky Davosa Ternos Professional 68h Automatic jsou poctou hodinářské tradici s moderním nádechem. Logo značky v podobě větrné růžice umístěné na hrotech šípů ručiček symbolizuje nový směr, kterým se kolekce Ternos ubírá. Tento detail podtrhuje nejen precizní řemeslné zpracování, ale také ducha zkoumání a objevování, který značku vždy provázel.

 

Srdce hodinek. Nový mechanismus a působivá rezerva chodu

Srdcem nových hodinek Davos Ternos Professional 68h Automatic je vyspělý strojek DAV3121, který vychází z renomovaného kalibru La Joux Perret G100 Elabore. Toto technologické mistrovské dílo nabízí působivou 68hodinovou rezervu chodu, což představuje výrazný pokrok oproti předchozím modelům. Díky tomu mohou hodinky zůstat v klidu téměř tři dny, aniž by ztratily přesnost měření času. To je ideální pro aktivní lidi, kteří mohou hodinky nechat přes víkend zapnuté, aby je v pondělí ráno našli připravené k akci bez nutnosti natahování.

 
Mechanismus Swiss Made
 

Inovativní design. Kompaktní obálka a pokročilé detaily

Davosa se nezastavila u vylepšování vnitřku hodinek. Inženýři značky se zaměřili také na zlepšení ergonomie a funkčnosti obálky. Oproti předchozím modelům se výška obálky snížila o 2 mm a dosáhla tloušťky pouhých 12,8 mm. Díky této změně se nejen zvýšil komfort nošení, ale hodinky také vypadají elegantně jak pod manžetou košile, tak na odhaleném zápěstí.

 
Hodinky v Davosu
 

Korunka, kterou zdobí logo značky, je vybavena dvojitým těsněním a kluznou spojkou, což výrazně zvyšuje její odolnost proti poškození a náhodné manipulaci. Hodinky Ternos Professional 68h s působivou vodotěsností až 30 atmosfér (300 metrů) jsou připraveny i na ty nejnáročnější ponory. Kromě toho stojí za zmínku použití luminiscenční směsi SuperLumiNova© BGW9 nejen na ručičkách a indexech, ale také na keramické vložce rámečku. Toto řešení zajišťuje vynikající čitelnost za všech podmínek, a to i v naprosté tmě mořských hlubin.

 

Inovativní náramek s ohledem na pohodlí

Inovativní náramek se šroubovanými články je zakončen patentovanou mikronastavitelnou sponou WaveSlide. Toto revoluční řešení umožňuje přesné nastavení délky náramku bez použití nářadí, což je obzvláště užitečné například při potápění. Kromě takového pohodlí nabízejí hodinky také ukazatel dne v měsíci s datem, safírové sklíčko s antireflexní vrstvou a zapínání na tlačítko.

 
 
Hodinkový náramek Davos
Upevňovací prvek WaveSlide
 
 

Různá provedení. Tři jedinečné modely

Hodinky Davosa Ternos Professional 68h Automatic jsou k dispozici ve třech elegantních barevných provedeních, která uspokojí vkus i těch nejnáročnějších zákazníků. Model 161.538.50 má černý ciferník a černý keramický rámeček, verze 161.538.70 nabízí černý ciferník a zelený keramický rámeček, zatímco model 161. 538.40 vyniká černým ciferníkem s tmavě modrým rámečkem. Každé z těchto hodinek jsou dokonalou kombinací stylu a funkčnosti a Davosa považuje tento model za nejlepší potápěčský model, který dosud vyrobila.


Teodor Novák

Teodor je nadšenec hodinek, který sbírá modely s ručním natahováním a modely z omezených sbírek. Sleduje všechny nové produkty, které se objevují na trhu. Rád také vyhledává neobvyklé kuriozity ze světa hodinek. Soukromě je šťastným otcem dvou dětí.