Tissot rozšiřuje kolekci PRX o čtyři nové modely - ikonický design 70. let v moderním pojetí

Tissot

Tissot rozšiřuje kolekci PRX o čtyři nové modely - ikonický design 70. let v moderním pojetí

Teodor Novák

Teodor je nadšenec hodinek, který sbírá modely s ručním natahováním a modely z omezených sbírek. Sleduje všechny nové produkty, které se objevují na trhu. Rád také vyhledává neobvyklé kuriozity ze světa hodinek. Soukromě je šťastným otcem dvou dětí.

15 září 2023

Hodinky řady PRX Powermatic od společnosti Tissot jsou modely vyznačující se moderním stylem, elegancí a funkčností. Výrobce právě představil další čtyři modely, které celou řadu dokonale doplňují. Hodinky jsou k dispozici ve dvou velikostech, ve žlutém a stříbrném zlatě, a jeden model je vybaven ikonickým ciferníkem Ice Blue.

  • Tissot představil čtyři nové modely z legendární řady PRX.
  • Hodinky jsou k dispozici ve dvou velikostech a tři z nich jsou vybaveny švýcarským automatickým strojkem Powermatic 80.
  • Všechny modely jsou k dostání v obchodě Hodinkocna.cz.
  • Více informací o hodinkách naleznete na našem blogu

Legendární kolekce Tissot PRX, která svým stylem nezaměnitelně připomíná 70. léta minulého století, se rozšiřuje o čtyři nové varianty.

HodinkyTissot PRX Powermatic 80 T137.407.33.021.00 jsou moderním modelem, který svým designem připomíná pop-artové umění. Nejenže má kvalitní mechanismus, ale dokáže okouzlit i svým stylem. Hodinky jsou tenké, tloušťka jejich obalu je pouhých 11 mm a průměr 40 mm. Model harmonicky kombinuje prvky 70. let a jeho chod je založen na švýcarském automatickém strojku Powermatic 80 nesoucím 23 drahokamů s rezervou chodu 80 hodin a vlásenkou Nivachron, která je odolná vůči magnetickému poli.

Tissot PRX Powermatic 80 T137.407.33.021.00

Obal modelu je vyroben ze zlaté kartáčované ušlechtilé oceli s PVD povlakem. Průhledná zadní část pouzdra umožňuje pozorovat činnost mechanismu. Indexy a ručičky jsou potaženy vrstvou Super-LumiNova. Luminiscenční ručičky jsou umístěny velmi blízko u sebe, aby vytvářely vyvýšený efekt a opticky přibližovaly číselník ke sklu. Gilošovaný číselník s reliéfním károvaným vzorem dodává hodinkám na eleganci. Je vybaven ukazatelem dne v měsíci a chráněn safírovým sklem s antireflexní úpravou. Doplňuje je zlatý ocelový náramek s motýlkovým zapínáním. Vodotěsnost modelu je 10 ATM. Tissot představil také model PRX Powermatic 80 T137.207.33.021.00 se stejnými technickými parametry, ale s o něco menším průměrem pouzdra 35 mm.

Tissot PRX Powermatic 80 T137.407.33.021.00 nákrčník

Součástí kolekce je také model Tissot PRX Powermatic 80 T137.207.11.351.00 s pouzdrem stříbrné barvy a náramkem z ušlechtilé oceli. Tyto hodinky kombinují nadčasovou estetiku s moderní technologií. Výrazným prvkem je zde waflový ciferník v neobvyklé barvě Ice Blue. Tento model by mohl být zajímavou volbou pro milovníky stylu a praktických, dobře navržených a funkčních hodinek.

Tissot PRX Powermatic 80 T137.207.11.351.00

Posledním modelem, který do kolekce Tissot PRXj přibyl, je Quartz T137.210.11.091.00. Jedná se o štíhlý model, který svým stylem rovněž připomíná 70. léta 20. století. Stejně jako předchozí dva modely řady 35 mm i tento elegantně vystihuje podstatu a přesné rozměry originálu z roku 1978, z něhož retro design řady PRX vychází. Hodinky mají ciferník ve světle zelené barvě doplněný rovněž o datumovku s označením dne v měsíci a indexy a ručičky s povrchovou úpravou Super-LumiNova. Od předchozích modelů je odlišuje švýcarský quartzový strojek ETA F06.115 s indikátorem EOL.

Tissot PRX Powermatic 80 23 a 40 mm


Teodor Novák

Teodor je nadšenec hodinek, který sbírá modely s ručním natahováním a modely z omezených sbírek. Sleduje všechny nové produkty, které se objevují na trhu. Rád také vyhledává neobvyklé kuriozity ze světa hodinek. Soukromě je šťastným otcem dvou dětí.