Swatch ve spolupráci s legendární značkou Blancpain. Ponořte se do barevného světa oceánů

Swatch

Swatch ve spolupráci s legendární značkou Blancpain. Ponořte se do barevného světa oceánů

Teodor Novák

Teodor je nadšenec hodinek, který sbírá modely s ručním natahováním a modely z omezených sbírek. Sleduje všechny nové produkty, které se objevují na trhu. Rád také vyhledává neobvyklé kuriozity ze světa hodinek. Soukromě je šťastným otcem dvou dětí.

08 září 2023

Značka Swatch se rozhodla připomenout ikonu švýcarského hodinářství: hodinky Blancpain Fifty Fathoms. Tento výjimečný model vznikl před 70 lety a způsobil revoluci v tomto odvětví tím, že se stal prvními hodinkami určenými pro potápěče. Tento titul si rozhodně zasloužil, protože byl navržen potápěčem a po uvedení na trh se okamžitě proslavil jako profesionální časoměrný nástroj. Důvěřovali jim průkopníci potápění a námořníci po celém světě.

  • Hodinky Swatch svým stylem vzdávají hold ikonickým potápěčským hodinkám Blancpain Fifty Fathoms dal.
  • Kolekce Bioceramic Scuba Fifty Fathoms se skládá z pěti barevných modelů.
  • Každý z nich odkazuje na jeden z pěti oceánů.
  • Více informací o hodinkách najdete na našem blogu

Pocta legendě - pět nových modelů hodinek Swatch

Nejnovější spolupráce se značkou Swatch je poctou ikonickým hodinkám. V jejím rámci výrobce představuje pět nových modelů. Kolekce Bioceramic Scuba Fifty Fathoms svým názvem odkazuje na řadu hodinek Swatch Scuba. Hodinky z nejnovější kolekce mají všechny vlastnosti, kterými se vyznačovaly i hodinky Blancpain Fifty Fathoms, tedy prvotřídní vodotěsnost, čitelnost, mechanický strojek, otočný rámeček a antimagnetismus. Řada se skládá z 5 modelů, jejichž názvy odkazují na oceány. Řada zahrnuje modely Severní ledový oceán, Tichý oceán, Atlantický oceán, Indický oceán a Antarktický oceán.

Vzorek Tichý oceán

Inovativní modely Swatch Bioceramic Scuba Fifty Fathoms s mechanickou západkou SISTEM 51 a antimagnetismem

Model Bioceramic Scuba Fifty Fathoms je vodotěsný do dnes již poněkud neobvyklé hloubky 91 metrů. Jedná se o poklonu společnosti Blacncpain - název Fifty Fathoms odkazuje na anglosaský fathom, historickou námořní míru hloubky. Padesát sáhů odpovídá 91 metrům. Modely z nejnovější kolekce jsou vybaveny strojkem SISTEM 51 , prvním a jediným mechanickým strojkem, který vznikl plně automatickou výrobou. Název mechanismu je odvozen od 51 součástek použitých při jeho výrobě. Rezerva chůze činí 90 hodin. Díky vyvažovací pružině Nivachron™ jsou hodinky antimagnetické.

 Indický oceán Swatch

Ponořte se do světa oceánů - hodinky Swatch Bioceramic Scuba Fifty Fathoms s jedinečnými motivy mořských živočichů.

Pod průhledným víčkem každých hodinek jsou vyobrazeni neobyčejní a pestrobarevní živočichové žijící v hlubinách všech pěti oceánů. Jsou znázorněna formou digitálního tisku na kyvadle, které umožňuje automatické natahování hodinek pohybem zápěstí. Model Severní ledový oceán zobrazuje plže nudibranche, který se vyznačuje měkkými a jemnými tvary. Tichý oceán je šnek Chromodoris Kuiteri - zářící jako slunce, evokující teplé a průzračné vody oceánu. Naproti tomu Atlantický oceán je Glaucus Atlanticus v sytě granátové barvě, která je spojována s rozbouřenými moři. Nembrotha Kubaryana, vyobrazená na hodinkách Indický oceán, podněcuje představivost svou fascinující hloubkou korálových barev. Antarktický oceán naopak představuje Tritoniella Belli, odkazující na tajemství a kouzlo ledových polárních vod.

Vzorek Antarktického oceánu

Hodinky Swatch Bioceramic Scuba Fifty Fathoms s inspirativními slogany

Všechny hodinky jsou vyrobeny z materiálu Bioceramic, který se skládá z ⅔ keramiky a ⅓ materiálu na biologické bázi. Obaly se kombinují s řemínky NATO, které jsou vyrobeny z recyklovaných rybářských sítí vylovených z moře. Ciferník a korunka mají společná loga Blancpain X Swatch. . Zadní stranu hodinek Swatch zdobí inspirativní slogany jako Passion For Diving, Licence To Explore, Ocean Breath, Protect What You Love a Immerse Yourself.

Severní ledový oceán

Historické odkazy na hodinky Swatch z kolekce Bioceramic Scuba Fifty Fathoms

Model Severní ledový oceán na ciferníku zdobí speciální symbol - tři červené listy připomínající větrný mlýn na žlutém pozadí, které kříží bílý kříž. Pod nimi se nachází nápis "No Radiations". Jedná se o odkaz na hodinky z 60. let 20. století určené pro potápěče, které nesly stejný nápis, aby zdůraznily, že neobsahují radium. Později se staly vyhledávanými sběratelskými modely a dnes tvoří součást dědictví značky Fifty Fanthoms. Model Antarctic Ocean má naopak indikátor kontaktu s vodou. Od roku 1954 přidával Blancpain tuto funkci k některým svým modelům pro potřeby potápěčských klubů a vojenských jednotek. Snímač se nachází na 6. hodině a zajišťuje, že vodotěsnost hodinek nebyla ovlivněna používáním předchozím potápěčem. Změna barvy snímače by indikovala přítomnost vlhkosti. Dostupnost všech modelů z nejnovější kolekce Swatch je velmi omezená.

Hodinky Swatch Atlantic Ocean


Teodor Novák

Teodor je nadšenec hodinek, který sbírá modely s ručním natahováním a modely z omezených sbírek. Sleduje všechny nové produkty, které se objevují na trhu. Rád také vyhledává neobvyklé kuriozity ze světa hodinek. Soukromě je šťastným otcem dvou dětí.