Fortis Stratoliner - hodinky pro dobývání vesmíru

Fortis

Fortis Stratoliner - hodinky pro dobývání vesmíru

Adam Beneš

Chcete vědět, které sportovní inteligentní hodinky mají nejlepší technologii? Zeptejte se Adama, jehož koníčkem jsou nové technologie a gadgety vstupující na trh hodinářství. Svůj volný čas tráví cestováním, hlavně do Egypta, kde může naplnit svoji druhou vášeň - potápění.

03 června 2022

Fortis je lídrem mezi leteckými hodinkami. Švýcarská značka, jejíž zařízení oceňují piloti i kosmonauti, právě vytvořila novou, jedinečnou řadu modelů zajišťujících nejvyšší přesnost chůze za všech podmínek. Seznamte se s hodinkami Fortis Stratoliner, jejichž mechanismus byl testován ve stratosféře. 

Fortis Stratoliner - hodinky "odolné vůči prostoru"

Fortis Stratoliner je první řada hodinek se strojkem skutečně testovaným ve stratosféře. Hodinky pro cesty do vesmíru vytvořila značka Fortis ve spolupráci se Swedish Space Corporation.

Fortis Stratoliner dobývá vesmír

Fortis vytvořil hodinky, které splňují standardy budoucnosti a jsou určeny pro vesmírné průzkumníky. Cesta mechanismu WERK17 do stratosféry a zpět na Zemi prokázala jeho bezkonkurenční robustnost. Byl navržen tak, aby poskytoval nejvyšší přesnost v jakémkoli prostředí. Sloupcové kolo mechanismu je nebývale robustní a má rezervu chůze až 60 hodin. Design strojku WERK17 v hodinkách Fortis můžete obdivovat přes tónované safírové sklo zadní stěny.

hodinky Fortis Stratoliner

Automatický strojek Fortis Stratoliner testovaný ve stratosféře

Každé hodinky Fortis Stratoliner využívají patentovaný strojek se sloupcovým kolečkem WERK17, jehož odolnost byla testována ve stratosféře během testu provedeného ve vesmírném středisku Esrange v severním Švédsku. Test spočíval v připojení několika mechanismů ke gondole připevněné ke stratosférickému balónu, který poté vystoupal do stratosférické výšky. Mechanismy připojené ke gondole strávily v drsných podmínkách vesmíru hodinu a půl. Během této doby byl WERK17 vystaven mikrogravitaci, extrémním teplotám, radiaci, mikrogravitaci a nárazovému větru o rychlosti až 250 km/h.

Fortis Stratoliner WERK17

Detaily, které tvoří výjimečné hodinky Fortis Stratoliner

Kolekce Hodinky Fortis Stratoliner zahrnuje 4 modely, z nichž každý má neobvyklý ciferník DUST DIAL, jehož barva a textura jsou inspirovány vesmírem. Jeho zrnitý povrch připomíná měsíční prach, zatímco jeho dokonale kulatý tvar evokuje obraz měsíce v úplňku. Modely jsou vybaveny safírovým sklem s dvojitou antireflexní vrstvou. Jejich vodotěsnost je 20 ATM a šroubovací korunky jsou navíc chráněny třemi těsněními. Obálky jsou vyrobeny z recyklované oceli. Hodinky mají vlastní rámeček (ORBIT BEZEL) s gumovou vložkou. Jasně modré linie jsou pokryty nejsilnější SuperLuminova X1 a třináctka na displeji s datem je oranžová. Modely Fortis Stratoliner jsou vybaveny chronografem se sloupcovým kolečkem a denní známkou. Kolekce Stratoliner zahrnuje modely Cool Gray, Cosmic Gray, White Dust a Blue Japan. Každý z nich je k dispozici na náramku i na řemínku. Prohlédněte si je v našem obchodě a vyberte si hodinky Fortis, které vám nejlépe vyhovují.

 

Fortis Stratoliner

Fortis - výjimečná značka, která vytvořila Stratoliner

Fortis je společnost s dlouholetými zkušenostmi v hodinářském průmyslu. Společnost byla založena v roce 1912 ve Švýcarsku a od počátku bylo jejím hlavním cílem vyrábět hodinky nezpochybnitelné kvality. Designéři značky pečlivě zdokonalují každý prvek, který tvoří hodinky. Fortis je první společností, která začala sériově vyrábět automatické hodinky. Je také první značkou, která vytvořila voděodolné hodinky oceněné prestižním certifikátem chronometru udělovaným COSC - Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres, nezávislým švýcarským institutem, který provádí testy chronometrů. Značka Fortis je proslulá výrobou leteckých hodinek nejvyšší kvality.


Adam Beneš

Chcete vědět, které sportovní inteligentní hodinky mají nejlepší technologii? Zeptejte se Adama, jehož koníčkem jsou nové technologie a gadgety vstupující na trh hodinářství. Svůj volný čas tráví cestováním, hlavně do Egypta, kde může naplnit svoji druhou vášeň - potápění.